Lütfen JavaScript'i aktif hale getiriniz.

YOĞUN NEMLENDİRİCİ MASKE

15202
img

YOĞUN NEMLENDİRİCİ MASKE


15202

Ferah dokulu maske, cilde anında rahatlık ve hidrasyon getirir. Hyaluronic asit ve şeker türevlerine bağlanmış gliserin, koruyucu hidrolipidik tabakayı güçlendirir ve su kaybını kısıtlar. Cilt uzun süreli yatışır ve nemlenir, izler azalır.

Referans No: 15202 (50 ml)
Kategori: Hidro

Hyaluronic asit (0.01%) Epidermis dokularının geçirgenliğini yönetir, bağlayıcı hücrelere yapışma kuvveti sağlar. Yüksek nem tutma gücü sayesinde çok iyi seviyede nemlendirme etkeni teşkil eder. Yüksek molekül ağırlığı olan Hyaluronic asit cilde nüfuz edemez. Yüzeyde bir tabaka oluşturur , böylece stratum corneumun (cildin en üst tabakaları) sorunlu tabakalarını nemlendirir, irritasyonu ve çevresel kirliliğin cilt üzerindeki etkisini azaltır.

Gliserin (10%) Buharlaşmaya bağlı epidermis nem kaybını azaltır. Cildi daha yumuşak, pürüzsüz ve elastik hale getirir.

Aquaxyl (3%) Cildi nemlendirir ve tekrar yapılandırır, hücreler arası su ve gliserol taşınmasını kolaylaştırarak nem rezervini iyileştirir. Hücre yapışkanlığını artırarak ve proteo-lipidler (yağda çözünebilen lipoproteinler) yapıların kurulmasını sağlayarak bariyer etkisi sağlar.

İyi temizlenmiş yüz & boyun bölgesine haftada iki ya da üç kez bol miktarda uygulayın. On dakika bekleyin; fazlalığı disk pamukla temizleyin. Göz çevresine temastan kaçının.