Lütfen JavaScript'i aktif hale getiriniz.

MATLAŞTIRICI JEL KREM

15203
img

MATLAŞTIRICI JEL KREM


15203

Bu hafif ve yapışkan olmayan sıvı, anında matlaştırma etkisi yaratmak üzere cilde hızlıca nüfuz eder. Lavanta ve Papaya yapraklarının arındırıcı ve yatıştırıcı etkileriyle, cilt arınmış tazelenmiş ve temizlenmiş hale gelir. Çinko ve bakır birleşerek, cilt kusurlarına karşı anında tepki verir: görünümleri azalır. Cilt bütünleşmiş ve temizlenmiş görünür.

Referans No: 15203 (50 ml)
Referans Adı: Matifying Gel Cream
Kategori: Arındırma

Papaya Özü (2%) Enzimler ve vitaminler içerir. Ana enzimi papainin bir çok özelliği vardır. Cilt hastalıklarını tedavi eder ve aşırı hassas epidermisi rahatlatır. Papaya aynı zamanda nemlendirici, besleyici, yumuşatıcı, arındırıcı ve antiseptik özelliklere sahiptir.

Lavanta Özü (0.2%) Kıvamı sayesinde bağlayıcı hücrelerin tutulumuna yardımcı olarak, bağlayıcı dokuların geçirgenliğini sağlar. Mukopolisakkaridlere bağlı olarak, cildin temel dayanıklılığını oluşturur. Kuvvetli su tutma gücüne sahiptir, bu sebeple mükemmel bir nemlendirme aracıdır.

Aquaxyl (3%) Cildi nemlendirir ve tekrar yapılandırır, hücreler arası su ve gliserol taşınmasını kolaylaştırarak nem rezervini iyileştirir. Hücre yapışkanlığını artırarak ve proteo-lipidler (yağda çözünebilen lipoproteinler) yapıların kurulmasını sağlayarak bariyer etkisi sağlar.

Çinko ve Bakır (0.25%) Çinko, kollajen matriksinin yeniden yapılanmasını, hücre gelişimini ve DNA ile protein sentezi üzerinde etki ederek hücre yenilenmesini sağlar. Anti bakteriyel, tedavi edici, anti oksisan, anti infalamatuar ve seboregülatör özellikleri sayesinde akneli ve yağlı ciltlerin tedavisini optimize eder. Bakır PCA, pyrrolidone karbondioksitli asidin cooper tuzudur, organizmanın işlevsel bileşenleri ile çinko ve L-PCA'nın yararlı etkilerini optimal olarak birlikte çalıştıran, çift etkili bir bileşimdir.

Hyaluronic Asit (0.02%) Epidermis dokularının geçirgenliğini yönetir, bağlayıcı hücrelere yapışma kuvveti sağlar. Yüksek nem tutma gücü sayesinde çok iyi seviyede nemlendirme etkeni teşkil eder. Yüksek molekül ağırlığı olan hyaluronic asit cilde nüfuz edemez. Yüzeyde bir tabaka oluşturur , böylece stratum corneumun (cildin en üst tabakaları) sorunlu tabakalarını nemlendirir, iritasyonu ve çevresel kirliliğin cilt üzerindeki etkisini azaltır.

A Vitamini (0.05%) Cildin genel görünümünü iyileştirir, içeriklerin epidermise nüfuz etmesine yardımcı olur, cilt hücrelerinin gelişimi ve yenilenmesini uyarır, epidermisi yatıştırır, keratinazasyonu azaltır ve cilt elastikiyetini arttırır.

Gliserin (5%) Buharlaşmaya bağlı epidermis nem kaybını azaltır. Cildi daha yumuşak, pürüzsüz ve elastik hale getirir.

Matlaştıran Aracı (3%) Yansıtıcı ve kırıcı inorganik pigmentlerle, UV koruyucu inorganik pigmentlerin uyumlu bir karışımıdır. Işığı ayarlar, sağlıklı görünen bir ton için cilt kusurlarını düzeltir ve kapatır. Transparan ve mat bir görünüm sağlar. Amino asitlerin varlığı sayesinde, Uzun kalıcılığı olan makyaj efekti katan, iyi bir uygulama sunar.

Glycyrrhetinic Acid 18 Beta (0,05%) Meyan kökünün ana bileşenidir (Glycyrrhiza glabra L.) Tedavi edici, iltihap sökücü (anti infalamatuar) ve yatıştırıcı olarak kullanılır. Özellikle çok hassas ciltler ve tahriş olmuş ciltler için çok uygundur.

İyi temizlenmiş yüz & boyun bölgesine sabah akşam uygulayın.